Գույքահարկը բարձրացնում են, որ թուրքերին տան․ հարցում՝ թուրք լրագրողների վրա ծախսված 7․5 մլն-ի մասին
Ներքին Նրանց կարծիքով Տեսանյութ 1 շաբաթ առաջ - 22:45 20-03-2025
Նախորդ շաբաթ Հայաստանի հրավերով մեր երկիր այցելեցին թուրք լրագրողները։ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց տվեց թուրքական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին, թուրք լրագրողների համար կազմակերպվեց եռօրյա մեդիատուր և այս ամենից ՀՀ պետական բյուջեից ծախսվել է 7,5 մլն դրամ։
Oragir.News-ը շրջել է մայրաքաղաքի փողոցներում և անցորդներին հարց ուղղել. «Որպես հերոս հարկատու՝ ինչպե՞ս եք վերաբերվում այն փաստին, որ կառավարությունը ձեր վճարած հարկերից 7.5 միլիոն դրամ է հատկացրել, որ թուրք լրագրողները շրջեն Հայաստանում, հերքեն ցեղասպանությունը ու Երևանը թուրքական քաղաք ներկայացնեն»։
Հարցվածների ճնշող մեծամասնությունը բացասական պատասխան տվեց։ «Շատ վատ, ոչ թե վատ, այլ շատ վատ»,- պատասխանեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ անցորդ էլ ասաց, որ վատ է վերաբերվում։ «Լավ չեմ վերաբերվում»,- նշեց նա։
Հարցվածներից մեկի կարծիքով էլ` Հայաստանում լավ չեն վերաբերվում թոշակառուներին։ «Դե լավ չեմ վերաբերվում, գոնե թոշակառուների թոշակը բարձրացնեն։ Ռուսաստանը պատերազմի մեջ ա, բայց էլի բարձրացնում ա»,- ասաց նա։
Քաղաքացիներից մեկն էլ նշեց, որ այս կառավարությունը պետք է հեռանա։ «Ես պարզապես այդ կառավարությանը կասեի՝ թող հեռանա»,- ասաց նա։
«Շատ վատ, գնդակահարել ա պետք էդ մարդկանց»,- պատասխանեց մեկ այլ անցորդ։ Հարցվածներից մեկն էլ ասաց` վատ է, որ հարկերը նվիրում են թուրքերին։
«Ասելու բան չկա, ինչ ուզում են անում են, թուրքերին նվիրում են մեր վճարած հարկերը։ Գյումրիում հիմա ընտրություններ են կա՛մ Էրդողանին են ձայն տալու, կա՛մ ՔՊ-ին, նույն են, ոչ մի տարբերություն չկա»,- պատասխանեց նա։