Փաշինյանի դեմ իմփիչմենթ չեն սկսում, որովհետև ամուր մեջք ունի. հարցում
Ազգային ժողովում կայացած ավանդական ճեպազրույցում «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք ընդդիմությունը մտադիր է իմփիչմենտի ենթարկել Փաշինյանին, հայտարարեց, որ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ իմպիչմենտի գործընթացը խորհրդարանական այն գործիքներից է, որը կարող է օգտագործվել կրիտիկական պահին։
«Այս պահին դժվարանում եմ խոսել կոնկրետ ժամկետների մասին, քանի որ դա կախված է ոչ միայն խորհրդարանում ներկայացված տարբեր ընդդիմադիր ուժերի դիրքորոշումից, շատ առումներով կախված է փողոցում տիրող իրավիճակից և, իհարկե, ոչ ոք չի կարող բացառել, որ ինչ-որ պահի բարենպաստ դաշտ կձևավորվի, որը թույլ կտա այս գործընթացը սկսել»,- ասաց Աբրահամյանը։
Oragir.News-ը շրջել է մայրաքաղաքի փողոցներում և անցորդներին հարց ուղղել. «Ձեր կարծիքով` ինչու՞ այսքան ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ իմփիչմենտ չի սկսվում»։
Հարցվածների մեծ մասը դժվարացան պատասխանել, թե որբ է պատճառը, որոշ քաղաքացիներ էլ նշեցին, որ Նիկոլ Փաշինյանն ամուր թիկունք ունի։ «Ինչ իմանամ»,- պատասխանեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ անցորդ էլ ասաց, որ դժվարանում է նման հարցի պատասխանել։ «Դա նենց հարց ա, որ ես դրանից չեմ հասկանում, մեկ ուրիշի հարցրեք»,- նշեց նա։
Քաղաքացիներից մեկի կարծիքով էլ` Նիկոլ Փաշինյանի հետևում ինչ-որ մեկն է կանգնած։
«Նիկոլ Փաշինյանը դավաճան է, ինքն ամուր թիկունք ունի, դեռ հանձնելու բաներ կա։ Նախկիններն էլ մի բան չէին, բայց սա գլուխգործոց է»,- պատասխանեց նա։