Չգիտեմ՝ Աղազարյանն ինչ բացահայտում կանի, բայց նենց վախեցնի Փաշինյանին, որ ես իմանամ. հարցում
Ներքին Նրանց կարծիքով Տեսանյութ 2 շաբաթ առաջ - 22:30 19-03-2025
ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանն ասել է, որ ԱԺ-ն կկատարի իրեն անձեռնմխելիությունիցզրկելու Գլխավոր դատախազի միջնորդությունը։
«Ես հաշտ չեմ, բնականաբար, կպաշտպանվեմ և ես դա համարում եմ քաղաքական ճնշում, հետապնդում եմ համարում։ Ես ունեմ պաշտպանվելու հնարավորություն, ես որոշ բացահայտումներ կանեմ»,- ասել է Աղազարյանը։
Oragir.News-ը շրջել է մայրաքաղաքի փողոցներում և անցորդներին հարց ուղղել. «Ըստ ձեզ` ի՞նչ բացահայտում կանի Հովիկ Աղազարյանը։ Արդյոք դա կվախեցնի՞ Փաշինյանին»։
Հարցվածների մեծ մասը նշեց, որ չի կարող ասել, թե ինչ բացահայտման մասին է խոսում Հովիկ Աղազարյանը։ «Չեմ կարող ասել, բայց մի բան գիտեմ ամեն ինչ շատ վատ է»,- պատասխանեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ անցորդ էլ նշեց, որ չգիտի, թե ով է Հովիկ Աղազարյանը։ «Հովիկ Աղազարյանին չեմ ճանաչում»,- ասաց նա։ «Ուր ա նենց վախացնեն, որ ես իմանամ»,- պատասխանեց մեկ այլ անցորդ։
Հարցվածներից մեկն էլ ասաց, որ թե ինչ բացահայտում կանի դա իրենց խնդիրն է։ «Այդ բացահայտումն իրենց խնդիրն է, բայց Փաշինյանն արդեն վախեցած է իր ներքին և արտաքին քաղաքականությամբ»,- նշեց նա։