ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանն այսօր ֆեյսբուքյան գրառմամբ ներողություն է խնդրել կիրակի օրը Գյումրիում հարբած վիճակում ցուցաբերած պահվածքի համար և տեղեկացրել, որ վայր է դնում մանդատը։
Նրա այս հայտարարությունից հետո շատերը կարծիք հայտնեցին, որ այս դեպքից հետո Նիկոլ Փաշինյանը sms-ով է «խնդրել», որ Վիլեն Գաբրիելյանը մանդատը վայր դնի։
Oragir.News-ը շրջել է մայրաքաղաքի փողոցներում և անցորդներին հարց ուղղել. «Ձեր կարծիքով` Վիլեն Գաբրիելյանն ինքնուրու՞յն է որոշում կայացրել մանդատը վայր դնել, թե՞ sms է ստացել»։
Հարցվածների մի մասը նշեց, որ sms է ստացել, որոշներն էլ նշեցին, որ չեն ճանաչում Վիլեն Գաբրիելյանին։ «Նույնիսկ չեմ ճանաչում, թե ով է»,- պատասխանեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ անցորդ էլ ասաց, որ ինքնուրույն չի որոշել։ «Երևի sms է ստացել, անկեղծ չգիտեմ»,- նշեց նա։
Քաղաքացիներից մեկի կարծիքով` գլուխ չի հանում այս իշխանությունից։ «Ես իրենցից ոչ մեկից գլուխ չեմ հանում»,- ասաց նա։
«ՔՊ-ում ոչ մեկ ինքնուրույն չի։ Իրենց էն դատարկագլուխ ղեկավարը ինչ ասում է, նրանք էլ սենց շնիկի նման պոչը թափ տալով անում են։ Ինքնուրույն ՔՊ-ական բացառվում է»,- պատասխանեց մեկ այլ քաղաքացի։