Ծառերը կտրելու փոխարեն թող շինարարության քանակը կրճատեն․ հարցում
Ներքին Նրանց կարծիքով Տեսանյութ 1 շաբաթ առաջ - 20:30 24-03-2025
Տևական ժամանակ է Երևանում օդի աղտոտվածության մակարդակը շարունակում է մնալ բարձր՝ մի քանի անգամ գերազանցելով նորման։ Չնայած, որ շատերը բարձրաձայնում են, որ Երևանում օդի աղտոտվածության գլխավոր պատճառներից մեկը համատարած ծառահատումն է, քաղաքային իշխանությունն այս հարցում անդրդվելի է։ Քաղաքապետարանը շարունակում է մայրաքաղաքի տարբեր հատվածներում իրականացնել ծառահատումներ։
Oragir.News-ը շրջել է մայրաքաղաքի փողոցներում և անցորդներին հարց ուղղել․ «Ձեր կարծիքով՝ ինչու՞ է քաղաքապետարանը շարունակում ծառեր կտրել, չնայած Երևանում օդի աղտոտվածությանը»։
Հարցվածների մեծ մասը նշեց, որ քաղաքապետարանը սխալ որոշում է կայացրել։ «Նախ ծառ կտրելը գեղեցիկ չի և հետո օդը մաքրում է։Քաղաքապետարանը ճիշտ չի անում»,- պատասխանեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ անցորդ էլ ասաց, որ այս իշխանությունն անում է այն, ինչ ցանկանում է։ «Ինչ ուզում անում են։ Պիտի մարդկանց մասին մտածեն։ Ոչինչ չեն անում»,- նշեց նա։
Հարցվածներից մեկի կարծիքով էլ՝ հանրությունը չպետք է լռի։
«Պետք ա ժողովուրդը ոտքի կանգնի, բողոքի»,- ասաց նա։ «Իրանց վատ աշխատանքի արդյունք է»,- պատասխանեց մեկ այլ անցորդ։ Քաղաքացիներից մեկն էլ ասաց, որ պետք է լուծել օդի հարցը։
«Պետք է նախ օդի հարցը լուծել, որը շատ աղտոտված ա։ Թող ծառերը չկտրեն, շինարարությունը կրճատեն»,- նշեց նա։