Արամ Սարգսյանն ո՞վ ա. մեզ փչացրեցին, հիմա էլ գնացել են՝ գյումրեցիներին փչացնեն. հարցում
Ներքին Նրանց կարծիքով Տեսանյութ 2 շաբաթ առաջ - 22:40 13-03-2025
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանն ասել է, որ իրենք գնացել են 2026-ին սեփական վարկանիշը նվազեցնելու, բայց երկրում նոր ցնցումներ ու սահմաններին ընդհարումներ թույլ չտալու առումով։
«Եվ ցավում եմ, որ մեր ժողովուրդը սա չի գնահատում։ Չի գնահատում, որ մենք իրեն նորից Երևան քաղաքում ընտրությունների չտարանք»,- ասել է նա։
Oragir.News-ը շրջել է մայրաքաղաքի փողոցներում և անցորդներին հարց ուղղել․ «Գնահատանքի արժանի բան է, որ Արամ Սարգսյանն իր վարկանիշի հաշվին Տիգրան Ավինյանին դարձրեց քաղաքապետ»։
Հարցվածների մեծ մասը նշեց, որ դա գնահատանքի արժանի քայլ չէ։
«Ո՞վ ա Արամ Սարգսյանը, մեզ փչացրին, հիմա էլ գնացել են գյումրեցիներին են ուզում փչացնեն»,-պատասխանեց անցորդներից մեկը։ Մեկ այլ անցորդ էլ ասաց, որ թքած ունի և՛ Արամ Սարգսյանի, և՛ Տիգրան Ավինյանի վրա։
«Ոչ, ինչ գնահատանք, թքած ունեմ Արամ Սարգսյանի վրա էլ, էդ ղզիկի, նարկոշի Ավինյանի վրա էլ»,- վրդովված ասած նա։ «Ոչ, գնահատանքի արժանի չէ»,- պատասխանեց մեկ այլ անցորդ։