Քանի դեռ ֆուտբոլը քաղաքականություն է, մենք երբեք հաջողություն չենք ունենա․ հարցում
Ներքին Տեսանյութ Նրանց կարծիքով 1 շաբաթ առաջ - 18:00 24-03-2025
Երեկ՝ մարտի 23-ին, Թբիլիսիում՝ «Դինամո Արենա» մարզադաշտում, ավարտվեց ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆ փուլի Վրաստան - Հայաստան պատասխան խաղը՝ 6:1 հաշվով՝ վրացիների հաղթանակով։ Մրցավարը խաղն ավարտեց առանց ավելացված րոպեների։
Խաղադաշտից հանդիպմանը հետևում էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը և առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը, ինչպես նաև Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ։
Հիշեցնենք, որ թիմերի միջև առաջին հանդիպումն ավարտվել էր Վրաստանի հավաքականի հաղթանակով՝ 3։0 հաշվով։
Հավելենք նաև, որ Հայաստանի հավաքականը պատմության մեջ երրրորդ անգամ է պարտվում 1:6 հաշվով, և 6-րդ անգամ՝ 5 գնդակի տարբերությամբ։
Oragir.News-ը այսօր շրջեց մայրաքաղաքով և անցորդներին հարց ուղղեց․ «Ձեր կարծիքով՝ ինչո՞ւ է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը անընդհատ պարտվում»։
Հարցվածներից շատերը հավաքականի պարտությունը պայմանավորեցին սխալ և թույլ հիմքերի հետ։
«Մանկապատանեկան ֆուտբոլ չունենք, ֆուտբոլից հասկացող ղեկավարություն չունենք։ Առաջ գոնե պարտության դեպքում թասիբով էինք ֆուտբոլ խաղում»,-ասաց նրանցից մեկը։
Մեկ այլ քաղաքացու կարծիքով էլ՝ մեր տղաները լավ չեն մարզվում։
«Արդեն սովորական է։ Ո՛չ զարմանալի է, ո՛չ էլ ցավալի։ Ֆուտբոլը և սպորտը քանի դեռ քաղաքականություն են, մենք երբեք հաջողություն չենք ունենա»,-պատասխանեց մի տղամարդ։
«Իշխանությունը պարտվել է ամեն ոլորտում»,-նկատեց մեկ այլ անցորդ։