Ըստ էության. ՔՊ-ականներին  պետք չէ, որ պատանդները  Բաքվի բանտերից հետ գան. շատ բան կարող են ասել ու խոսել
Ըստ էության 2 շաբաթ առաջ - 21:30 13-03-2025
Oragir.News-ի «Ըստ էության» հաղորդաշարի տաղավարում հյուրընկալել ենք ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանին։
Նրա հետ խոսել ենք Սրբազան շարժման շարունակվելու, Բագրատ Սրբազանի կողմից միայն ուղերձներ հղելու, բայց քայլեր չանելու, իշխանության հենարանը լինելու Սուրեն Պետրոսյանի մեղադրանքների, երկրորդ և երրորդ նախագահների թիմակիցների միջև հրաձգությունների, Գյումրիի ընտրություններին չմասնակցելու, Բաքվում պահվող հայ ռազմագերիների հանդեպ իշխանության անտարբերության, նրանց հանդեպ արած քաղաքական վրեժխնդրություն դիտարկելու և մի շարք այլ հարցերի շուրջ։
Անդրադառնալով ռազմագերիների վերադարձին` Դանիելյանը նշեց, որ եթե իշխանությունը ցանկանա, շատ բան կարող է անել։
«Եթե այլ երկրի քաղաքացին մեկ այլ երկրում ինչ-որ խնդիր է ունենում, նրանք ամեն ինչ անում են իրենց քաղաքացուն օգնելու հարցում, սակայն մեզ մոտ հակառակն է։ Իրենց շատ հաճախ վախենում են, որ Բաքվի բանտերից հայ ռազմագերիները հետ գան. գուցե շատ բան ասեն, խոսեն»,- նկատեց Դանիելյանը։