Ուրիշի աչքի շյուղը տեսնելու փոխարեն, թող իրենց աչքի մեջի գերանը տեսնի․ Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյան
Ներքին 3 տարի առաջ - 19:50 12-06-2021
Ուրիշի աչքի շյուղը տեսնելու փոխարեն, թող իրենց աչքի մեջի գերանը տեսնի։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 12-ին, ասել է Տավուշի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ տեր Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին վարկաբեկում են կոռումպացված հոգևորականները։
«Ինչպես այս երեք տարիներին որոշակի իմաստով թիրախավորվել է Եկեղեցին՝ բոլոր առումներով, նույն վիճակն էլ հիմա է՝ ավելի խտացված գույներով։ Խորհուրդ կտայի, որ նույն հոխորտանքով և նույն պողպատով խոսեր Ալիևի և մեր թշնամիների մասին։ Ասելիքս սա է, չեմ ուզում մեկնաբանել իրենց ասածները»,- ասաց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Սևան քաղաքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավի ժամանակ հայտարարել է, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին, ավանդական արժեքները, ոչ թե իրենք են վարկաբեկում, այլ կոռումպացված հոգևորականները: