Արարատի մարզի Սիս գյուղում ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել։ 51-ամյա տղամարդը, որը 44-օրյա պատերազմում կորցրել էր որդուն, երեկ երեկոյան տանից դուրս է եկել և այլևս չի վերադարձել։
Oragir.News-ի հետ զրույցում Սիս գյուղի վարչական ղեկավար Հրանտ Ալեքսանյանը պատմեց դեպքի մանրամասները.
«Նա կնոջը խնդրել է սուրճ պատրաստել, ապա դուրս է եկել տնից։ Կինը սուրճը պատրաստելուց հետո դուրս է եկել նրան կանչելու, սակայն ամուսնուն չի տեսել։ Սկզբում կարծել է, որ որևէ տեղ է գնացել, հետո մտածել է, թե, սովորության համաձայն, ուղևորվել է որդու գերեզման՝ կարոտն առնելու։ Սակայն երբ երկար ժամանակ չի վերադարձել, ընտանիքը սկսել է անհանգստանալ և փնտրել նրան։ Վերջապես՝ նրա իրերը հայտնաբերել են ջրհորի մոտ, ինչից հետո ենթադրել են, որ ընկել է դրա մեջ։ Ցավոք, առավոտյան փրկարարները նրա մարմինը դուրս են բերել ջրհորից»,- պատմեց գյուղապետը։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ապրիլի 1-ին, ժամը 07:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության «9-11» ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սիս բնակավայրի Գայի փողոցի տներից մեկի բնակիչը, ենթադրաբար, ընկել է ջրհորը։