ՔՊ-ն քաղաքապետ չի ունենալու, մենք ընդդիմադիրներով կհամագործակցենք. Մարտուն Գրիգորյան
Ներքին 2 օր առաջ - 09:26 30-03-2025
Ընդդիմադիր դաշտում ոչ մի լարվածություն չկա, լարվածություն միայն ՔՊ-ն է առաջացնում։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Մեր քաղաքը» դաշինքի ղեկավար Մարտուն Գրիգորյանը։
Նա նշել է, որ Վարդան Ղուկասյանը իշխանության համար հարմար թեկնածու է, սակայն դա չի նշանակում, որ «ինքը Ղուկասյանին ինչ-որ բանում մեղադրում է»։
«Ընդդիմության դաշտում նորմալ հարաբերություններ են, երբ հորս ու որդուս ձերբակալեցին, մեծ մասն եկան, զանգեցին»,- հավելել է նա։
«Էն, որ ՔՊ-ն քաղաքապետ չի ունենալու, էդ հաստատ է։ Մենք ընդդիմադիրներով կհամագործակցենք»,- ընդգծել է նա՝ անդրադառնալով այն հարցին, որ ինքը երբեք չի ասել, թե չի համագործակցելու որևիցե ընդդիմադիր թեկնածուի հետ, ընդհակառակը, «համագործակցությանը կողմ է»։
Խոսելով իր ու Վարդան Ղուկասյանի հարաբերությունների մասին՝ Գրիգորյանն ասել է, որ «իր անձնական հարաբերությունները պետության ու պետականության հետ կապ չունեն»։