Խայտառակություն է, երբ անչափահասների իրավունքները ոտնահարվում են քաղաքական նպատակներով. փաստաբան
Ներքին Միտք 4 օր առաջ - 18:11 28-03-2025
Փաստաբան Վարդուհի Սարգսյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «araratnews. am լրատվական կայքը տարածել է մի տեսանյութ և վերնագրել. Վարդան Ղուկասյանի եղբոր թոռը աղջկան մերկացնում է, որ բռնաբարի:
Տեսանյութում երևում է ` ըստ ինձ անչափահաս տղայի դեմքը, ով հավանաբար հենց Ղուկասյանի եղբոր թոռն է:
Սա խայտառակություն է, երբ անչափահասների իրավունքները քաղաքական նպատակներով այս չափ ոտնահարվում են, որն անկասկած հետագայում ակնհայտորեն ազդելու է այդ տեսանյութում երևացող թե աղջկա և թե մնացածների կյանքի որակի վրա:
Գուցե շատերը կարծեն, թե շատ էլ լավ են արել, որ տարածել են, նման անչափահասներին հասնում է, ապա ես պետք է հակառակվեմ և ասեմ, որ այն ինչ հասնում է, հասնում է օրենքով և դրա համար գոյություն ունի սահմանված քրեական պատասխանատվություն, իսկ ընտրությունների ժամանակ նման բնույթի տեսանյութեր տարածելը իրականացվում է ոչ թե բարոյական պարսավանքի այլ բացառապես քաղաքական նպատակներով:
Միևնույն ժամանակ բաց է մնում մի շատ կարևոր հանգամանք, արդյո՞ք այս տեսագրությունը քրեական գործի նյութերից է տրամադրվել այդ լրատվականին: