Նախօրեին «ԴՕԿ» կուսակցության հիմնադիր Վարդան Ղուկասյանը ՔԿՀ-ից աուդիոուղերձ է հղել, որի միջոցով ասել է․ «Ես մարտական եմ տրամադրված, իմ գործն արդար է, ինձնից է կախված ողջ հայ ժողովրդի ճակատագիրը»։
Oragir.News-ը շրջել է մայրաքաղաքի փողոցներում և անցորդներին հարց ուղղել․ «Համաձա՞յն եք, որ հայ ժողովրդի ճակատագիրը Վարդան Ղուկասյանից է կախված»։
Հարցվածների մեծամասնությունը նշեց, որ համաձայն չէ այդ մտքի հետ։
«Բոլորովին, այդ հայհոյողից։ Ես նրան նույնիսկ բակի հավաքարար չէի թողնի։ Ոնց կարելի ա էդքան կեղտոտ բերան ունենալ։ Նա չունի՞ մայր, երեխա, աղջիկ։ Ոնց կարելի է այդ մարդու ետևից գնալ։ Դեռ վարչապետ ա ուզում դառնալ։ Վայ էն երկրին, որ հայհոյող վարչապետ պիտի լինի»,- պատասխանեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ անցորդ էլ նշեց, որ անկախ ամեն ինչից Վարդան Ղուկասյանի խոսքում կա ճշմարտություն։ «Հաստատ չեմ կարող ասել և ինքը մի քիչ այլ ձևով է արտահայտվում, բայց ճշմարտություններ կա իր խոսքի մեջ։ Ես գնահատում եմ այդ ճշմարտությունները»,- ասաց նա։
«Ձեռք եք առնու՞մ։ Ոնց կարող է ժողովրդի ճակատագիրը կախված լինել մի մարդուց։ Մի հոգու հետ կապել մի պետության ու մի ամբողջ ժողովրդի ճակատագիր, չի կարելի»,- վրդովված պատասխանեց մեկ այլ անցորդ։