Փաշինյանը բոլորիս է հանձնում, Քոչարյանին ու Սարգսյանին էլ կհանձնի․ հարցում
Ներքին Տեսանյութ Նրանց կարծիքով 3 շաբաթ առաջ - 18:00 10-03-2025
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, թե խաղաղությամբ և Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների նոր սկզբի անկեղծ ձգտումը, ցույց կտա ՀՀ-ի պատրաստակամությամբ՝ ընդունելու իր պատասխանատվությունը և հանձնելու «ռազմական հանցագործությունների» մեջ մեղադրվողներին, հատկապես նրանց, ովքեր ներկայումս թաքնվում են ՀՀ-ում։
Բաքվի կեղծ «դատավարությունից» ակնհայտ երևում է,որ խոսքը գնում է նախևառաջ Ռոբերտ Քոչարյանի ու Սերժ Սարգսյանի մասին։
Oragir.News-ը շրջել է մայրաքաղաքի փողոցներում և անցորդներին հարց ուղղել․ «Ադրբեջանը պահանջում է արտահանձնել Ռոբերտ Քոչարյանին և Սերժ Սարգսյանին։ Ինչ եք կարծում՝ Նիկոլ Փաշինյանը կկատարի՞ այս պահանջը»։
Հարցվածների մեծամասնությունը դժվարացավ ասել, թե ինչ կանի Նիկոլ Փաշինյանը։ Որոշ քաղաքացիներ նշեցին, որ նման բան չպետք է անել։
«Աստված տա կատարի։ Շատ կուզեինք, որ կատարվեր։ Էդ արդեն Նիկոլ Փաշինյանը գիտի, կհանձնի, թե չի հանձնի»,- պատասխանեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ անցորդ էլ ասաց, որ Նիկոլ Փաշինյանը բոլորին կարտահանձնի։
«Նիկոլ Փաշինյանը սաղին կարտահանձնի, իհարկե։ Իր գործը հենց էդ ա, որ պետք ա վրեժ լուծի ամբողջ հայ ազգից։ Չենք կարողանում Նիկոլի դեմն առնենք։ Հայաստանում Նիկոլն ա կյանք թելադրողը։ Նիկոլն անում ա ամեն ինչ, ինչ հնարավոր ա, որ կարողանա Հայաստանը վերջնական վերացնի։ Ինքը բոլորին կհանձնի, եթե էնքանին հանձնեց»,- նշեց նա։
Հարցվածներից մեկի կարծիքով էլ՝ Նիկոլ Փաշինյանից ամեն ինչ սպասելի է։
«Նիկոլ Փաշինյանն այնքան ոչ կանխատեսելի մարդ է, որ չեմ կարող ասել, թե ինչ կարող է անել։ Եթե մեզ հանձնում է, Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանն ինչ են, որ չհանձնի»,- ասաց նա։
«Ինչպես կարո՞ղ է ղեկավարը հանձնել ինչ-որ մեկին և այն էլ ուրիշ երկրի պահանջով»,- պատասխանեց մեկ այլ անցորդ։