Ամեն ինչ կախված է նրանից, թե այդ նախարարությունում ով ինչ կարծիք ու տրամաբանություն ունի․ հարցում
Ներքին 2 տարի առաջ - 19:23 11-12-2022
Oragir.News-ը հարցում է իրականացրել մայրաքաղաքի փողոցներում՝ պարզելու համար, թե մեր հայրենակիցներն ինչ կարծիք ունեն հաջորդ տարվա սկզբից ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության գործարկման մասին։
Հարցման մասնակիցների հիմնական մասը թերահավատորեն էր վերաբերվում կառույցի արդյունավետ գործունեությանը։ Հայտարարում էին, որ որևէ բան բարեկարգելու համար նախ պետք է գործեն արդեն իսկ գոյություն ունցող կառույցներն ու օրենքները։
Նրանք անդրադարձան նաև նոր գերատեսչության կողմից ոստիկանության ու ԱԻՆ գործառույթների կառավարմամբ պայմանավորված դրական փոփոխությունների վերաբերյալ ակնկալիքներին։ «Կարևորն այն է, թե նախարարն ով կլինի։ Ամեն մարմին էլ իր դերակատարումն ունի, բայց վերջնականը լինում է այն, ինչ լինում է։ Ամեն ինչ կախված է նրանից, թե ով է ղեկավարում, ով ինչ կարծիք ու տրամաբանություն ունի՝ տվյալ գործի նկատմամբ»,- ասաց քաղաքացիներից մեկը։
Հարցման մյուս մանրամասները՝ տեսանյութում։